in ,

Senarai Biasiswa Untuk Lepasan SPM 2020 & Bantuan Ke IPT 2021

ADVERTISEMENT

SENARAI BANTUAN IPT / BIASISWA UNTUK LEPASAN SPM TAHUN 2020 (TERKINI 2021)

Keputusan SPM baru sahaja diumumkan pada 10 Jun yang lalu, dan kini tentu ramai pelajar lepasan SPM sedang giat membuat persediaan untuk memasuki IPT.

Tentunya kos pengajian menjadi satu bebanan terutama dalam tempoh pandemik ini, maka kami cuba kongsikan beberapa biasiswa dan bantuan yang boleh dimohon oleh para pelajar lepasan SPM tahun 2020.

Berikut dikongsikan senarai biasiswa terkini dan bantuan IPT untuk pelajar lepasan SPM 2020 dalam semua bidang.

Baca juga: Muat Turun Slip Keputusan Rasmi SPM Penuh (Mulai 14 Jun 2021)

SENARAI BANTUAN IPT 2021 / BIASISWA UNTUK LEPASAN SPM TAHUN 2020 – SEMUA BIDANG

  1. CIMB Asean Scholarship : https://careers.cimb.com/students/cimb-asean-scholarship
    Tarikh tutup :16 Jun 2021
  2. Khazanah Global Scholarship : https://www.yayasankhazanah.com.my/scholarship-programmes/khazanah-global-scholarship
    Tarikh tutup : 30 Jun 2021
  3. The Star Education Fund Scholarship Awards 2020 : https://www.thestar.com.my/edufund
    Tarikh tutup : 25 Jun 2021
  4. ISKL – International Baccalaureate Scholarship for SPM Leavers : https://www.iskl.edu.my/admissions/ib-scholarship-for-spm-leavers/
    Tarikh tutup: Februari 2022
  5. UPM ELS President’s Scholarship : https://els.edu.my/els-ciep-scholarships/
    Tarikh tutup: Dibuka sepanjang tahun
  6. Sunway Excellence Scholarship : https://sunway.edu.my/scholarships/scholarships-awards/sunway-excellence-scholarship
    Tarikh tutup : 2 Ogos 2021
  7. Sin Chew Caily Education Fund : https://scedufund.sinchew.com.my/en/index.php
    Tarikh tutup: 20 Jun 2021
  8. Peninsula College – DMT Sponsorship : https://eduadvisor.my/peninsula-college/
    Tarikh tutup: Dibuka sepanjang tahun
  9. Biasiswa / Skim Bantuan Yuran Lembaga Zakat Setiap Negeri (IPTA)
  10. SISTEM PENGURUSAN PELAJAR SELANGOR KE LUAR NEGARA JAIS : https://epengajiantinggi.jais.gov.my/
    Tarikh tutup: 14 Julai 2021
  11. Biasiswa Bank Negara Malaysia : https://www.bnm.gov.my/scholarship
    Tarikh tutup : 27 Jun 2021
  12. Yayasan KLK Scholarship : https://www.klk.com.my/yayasan-klk-scholarship/
    Dibuka 1 Julai 2021
  13. Biasiswa Penang Future Foundation : https://penangfuturefoundation.my/
    Tarikh tutup : 22 Julai 2021
  14. Biasiswa Great Eastern Scholarship Award 2021 : https://www.greateasternlife.com/my/en/about-us/company-profile/sharing-with-the-community-scholarship.html
    Tarikh tutup : 22 Jun 2021
  15. Shell Malaysia Scholarship : https://www.shell.com.my/careers/students-and-graduates/scholarships.html
    Tarikh tutup 30 Jun 2021
  16. PETRONAS Education Sponsorship Programme (PESP) : https://educationsponsorship.petronas.com.my/OAS
    Tarikh tutup : 20 Jun 2021
  17. GAMUDA Scholarship : https://gamuda.com.my/sustainability-esg/yayasan-gamuda/gamuda-scholarship/
  18. Yayasan SIME DARBY : http://www.yayasansimedarby.com/scholarship/scholarship-information-malaysia/ysd-excellence-scholarship-programmes
  19. Yayasan Tenaga Nasional Berhad TNB : https://www.tnb.com.my/about-tnb/scholarships
  20. MBAM Master Builders Association Malaysia : http://mbam.org.my/scholarship/
  21. Yayasan Bank Rakyat : https://yayasanbankrakyat.com.my/index.php/ppbu/ppbu
  22. OCBC Bank Scholarship : https://www.ocbc.com.my/group/careers/scholarships.html#generic-tabs-item-1
    Tarikh tutup: 30 Jun 2021
  23. Melaka United Berhad University Scholarship : https://unitedmalacca.com.my/sustainability/people/#1526615275282-cd6950d4-70cd
    Tarikh tutup: 18 Jun 2021
  24. Biasiswa JPA (PROGRAM KHAS JEPUN, KOREA, PERANCIS JERMAN 2021) : https://esilav2.jpa.gov.my/
    Tarikh tutup 23 Jun 2021
  25. Dermasiswa Yayasan Perak : http://yayasanperak.gov.my/v5/dermasiswa-harapan-dalam-dan-luar-negara/
  26. Bantuan Sara Hidup Mahasiswa Negeri Sembilan : https://www.yns.gov.my/v7/ms
  27. Biasiswa Suruhanjaya Perkhidmatan Air Negara (SPAN) : http://www.metropolitancorridor.com/
  28. Biasiswa Yayasan Peneraju : https://yayasanpeneraju.com.my/professional-accounting-programmes/
    Tarikh tutup : 25 Jun 2021
  29. PNB Global Scholarship Award 2021: https://www.pnb.com.my/05_5Scholarship_EN.php
    Tarikh tutup: 29 June 2021
  30. JPA MARA – JKPM 2021 : https://esilav2.jpa.gov.my/
    Tarikh tutup 23 Jun 2021

Sila rujuk laman web rasmi setiap biasiswa atau bantuan untuk memudahkan urusan permohonan.

Baca juga: JKPJ JPA: Program Khas Jepun, Korea, Perancis, Jerman 2021

Selamat berjaya!

Written by badra

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

jkpj jpa biasiswa

JKPJ JPA: Program Khas Jepun, Korea, Perancis, Jerman 2021

lockdown disambung

Sokong Total Lockdown Disambung – Ketua Menteri Melaka